Gönderen Konu: Sınıf Geçme - Kalma Mevzusu  (Okunma sayısı 27498 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ejderman

• €jderMan
  • GencSau Demirbaşı
  • Site puanı: 45
  • Fakülte: Sakarya Meslek Yüksekokulu
  • Kayıt Dönemi: 2006
Ynt: Sınıf Geçme - Kalma Mevzusu
« Yanıtla #20 : Eylül 03, 2009, 07:10:51 ÖS »
hayır.sadece 3. yy ın yani 2. sınıfın sonundaki not ortalamasının en az 1.8 olması gerekiyor.eger diilse 3. sınıftan ders wermiyolar.ort. 1.8 e cıkana kadar 1. ve 2. sınıftan ders alıp bunları yukseltmeye calısıyosun.4 yıl sonunda da mezun olabilmek için not ort. 2.00 olmalı.
/>2 yıllık meslek yuksekokullarında ise 2. sınıfa gecerkenki baraj 1.6
/>mezuniyet ort. 2.00(bundan cok emin diilim :))
/>

/>zaten emın olmasan buraya yazmazsın dglmı 2 yıllıkların not sistemini :):) kıdemlıyım bnn ondan cok ıyı bılıyrmmmmmm ezberledık artıkkk 
€jderMan
/>
/>-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
/>SENSIZLIGI BUZLARA YAZDIM; GUNESTE ERISIN DIYE. HASRETI SAHILE YAZDIM; DALGALAR GOTURSUN DIYE. ADINI KALBIME YAZDIM; BIRLIKTE GOMULSUN DIYE...  :)
/>---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
/>
/>
€jderMan

Çevrimdışı mustinyo

• Tanrı Misafiri
  • *
  • Site puanı: 0
« Yanıtla #21 : Nisan 30, 2010, 03:11:38 ÖS »
Arkadaşlar ben şuanda birinci sınıf öğrencisiyim ve ilk dönem okula fazla gidemedim ikinci dönem ortalamam 2,10 ama genel ortalamam haliyle 1,60 ın altında şimdi ben ikinci sınıfa gecdimmi ? ikinci sınıfa gecip 10 tane dersi allttan alma gibi şansımız varmı ? Yada seneye birinci sınıfı tekrarmı okumam gerekio lütfen yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler ?. . .  :-\

Çevrimdışı nick the chopper

• Tanrı Misafiri
  • *
« Yanıtla #22 : Mayıs 16, 2011, 05:36:30 ÖÖ »
geçen dönemden iki adet DD notum var.  yönetmelikte şartlı geçer diyor ama şart nedir onu yazmamışlar?
/> bu senenin yönetmeliği:   www. hukuk. sakarya. edu. tr/index. php?pid=yonetmelik&gid=y_lisans  
/>
/>2009 yönetmeliğinde 2. 00 şarttır demiş arkadaşlar ama bu senekinde öyle bi şey yok, ben göremedim??  sadece 2. sınıf sonu 1. 8 olması gerektiği vurgulanmış.   ben iibf'de 1. sınıf öğrencisiyim.       
/>
/>şart ne peki? DD'lerim geçti mi???  2. sınıf sonunda 1. 8 tutturmama mı bağlı? nedir??
« Son Düzenleme: Mayıs 16, 2011, 06:02:44 ÖÖ Gönderen: nick the chopper »

Çevrimdışı ejderman

• €jderMan
  • GencSau Demirbaşı
« Yanıtla #23 : Mayıs 16, 2011, 08:17:42 ÖÖ »
ortalaman 1,80 se eğer dd geçer  2.00 notu mezun olabilme şartı...
€jderMan
/>
/>-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
/>SENSIZLIGI BUZLARA YAZDIM; GUNESTE ERISIN DIYE. HASRETI SAHILE YAZDIM; DALGALAR GOTURSUN DIYE. ADINI KALBIME YAZDIM; BIRLIKTE GOMULSUN DIYE...  :)
/>---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
/>
/>
€jderMan

Çevrimdışı nick the chopper

• Tanrı Misafiri
  • *
« Yanıtla #24 : Mayıs 16, 2011, 08:33:25 ÖÖ »
Alıntı yapılan: ejderman link=topic=70670. msg1107109#msg1107109 date=1305526662
ortalaman 1,80 se eğer dd geçer  2. 00 notu mezun olabilme şartı. . .
/>
Sağol kardeş, emin misin ama, finallere giriyoruz bu motivasyonu baya etkileyecek :) DD'lerden borçlu olmamak için ilk yarıyıl sonu not ortalamasında 1,8 aranıyor yani. . . bi de myö ile farklı olmasın.

Çevrimdışı sinnerxx

• Tanrı Misafiri
  • *
    • Sakarya Öğrenci Forum Sayfası
« Yanıtla #25 : Mayıs 16, 2011, 11:03:45 ÖÖ »
1. Sınıf sonunda geçme notu yoktur. DD de geçti sayılır.
/>2. Sınıf sonunda 1.8 barajının altında kalırsan varsa FF leri, Yoksa DD leri almak durumundasın.
/>
/>Eğer 1.8 Barajını 2. sınıf sonunda aşarsan DD leri almayabilirsin. Ta ki 4. sınıf sonunda 2.00 barajnu aşana kadar.
/>
/>Yani barajları geç, dd leri almlan gerekmez.

Çevrimdışı israfil

• Tanrı Misafiri
  • *
  • Fakülte: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
« Yanıtla #26 : Haziran 07, 2012, 05:15:18 ÖS »
üniversite 1. sınıf geçme ortalaması 1.00 mış dogrumu

Çevrimdışı ejderman

• €jderMan
  • GencSau Demirbaşı
« Yanıtla #27 : Haziran 09, 2012, 10:40:37 ÖS »
Hayır hocam 1.80 olcak genel ortalaman olmazsa geçemiyorsun sınıfı yeni kurallar itibari ile
€jderMan
/>
/>
/>
€jderMan

Seo4Smf Tagleri:

Facebook Comments