Gönderen Konu: Sınıf Geçme - Kalma Mevzusu  (Okunma sayısı 22569 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ejderman

• €jderMan
  • GencSau Demirbaşı
  • Site puanı: 44
  • Fakülte: Sakarya Meslek Yüksekokulu
  • Kayıt Dönemi: 2006
Ynt: Sınıf Geçme - Kalma Mevzusu
« Yanıtla #20 : Eylül 03, 2009, 07:10:51 ÖS »
hayır.sadece 3. yy ın yani 2. sınıfın sonundaki not ortalamasının en az 1.8 olması gerekiyor.eger diilse 3. sınıftan ders wermiyolar.ort. 1.8 e cıkana kadar 1. ve 2. sınıftan ders alıp bunları yukseltmeye calısıyosun.4 yıl sonunda da mezun olabilmek için not ort. 2.00 olmalı.
2 yıllık meslek yuksekokullarında ise 2. sınıfa gecerkenki baraj 1.6
mezuniyet ort. 2.00(bundan cok emin diilim :))

zaten emın olmasan buraya yazmazsın dglmı 2 yıllıkların not sistemini :):) kıdemlıyım bnn ondan cok ıyı bılıyrmmmmmm ezberledık artıkkk  :dişlek: :dişlek:
Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
€jderMan

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SENSIZLIGI BUZLARA YAZDIM; GUNESTE ERISIN DIYE. HASRETI SAHILE YAZDIM; DALGALAR GOTURSUN DIYE. ADINI KALBIME YAZDIM; BIRLIKTE GOMULSUN DIYE...  :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

€jderMan

Çevrimdışı mustinyo

• Tanrı Misafiri
  • *
  • Site puanı: 0
« Yanıtla #21 : Nisan 30, 2010, 03:11:38 ÖS »
Arkadaşlar ben şuanda birinci sınıf öğrencisiyim ve ilk dönem okula fazla gidemedim ikinci dönem ortalamam 2,10 ama genel ortalamam haliyle 1,60 ın altında şimdi ben ikinci sınıfa gecdimmi ? ikinci sınıfa gecip 10 tane dersi allttan alma gibi şansımız varmı ? Yada seneye birinci sınıfı tekrarmı okumam gerekio lütfen yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler ?. . .   :-\

Çevrimdışı nick the chopper

• Tanrı Misafiri
  • *
« Yanıtla #22 : Mayıs 16, 2011, 05:36:30 ÖÖ »
geçen dönemden iki adet DD notum var.  yönetmelikte şartlı geçer diyor ama şart nedir onu yazmamışlar?
 bu senenin yönetmeliği:   www. hukuk. sakarya. edu. tr/index. php?pid=yonetmelik&gid=y_lisans  

2009 yönetmeliğinde 2. 00 şarttır demiş arkadaşlar ama bu senekinde öyle bi şey yok, ben göremedim??  sadece 2. sınıf sonu 1. 8 olması gerektiği vurgulanmış.   ben iibf'de 1. sınıf öğrencisiyim.       

şart ne peki? DD'lerim geçti mi???  2. sınıf sonunda 1. 8 tutturmama mı bağlı? nedir??
« Son Düzenleme: Mayıs 16, 2011, 06:02:44 ÖÖ Gönderen: nick the chopper »

Çevrimdışı ejderman

• €jderMan
  • GencSau Demirbaşı
« Yanıtla #23 : Mayıs 16, 2011, 08:17:42 ÖÖ »
ortalaman 1,80 se eğer dd geçer  2.00 notu mezun olabilme şartı...
€jderMan

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SENSIZLIGI BUZLARA YAZDIM; GUNESTE ERISIN DIYE. HASRETI SAHILE YAZDIM; DALGALAR GOTURSUN DIYE. ADINI KALBIME YAZDIM; BIRLIKTE GOMULSUN DIYE...  :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

€jderMan

Çevrimdışı nick the chopper

• Tanrı Misafiri
  • *
« Yanıtla #24 : Mayıs 16, 2011, 08:33:25 ÖÖ »
Alıntı yapılan: ejderman link=topic=70670. msg1107109#msg1107109 date=1305526662
ortalaman 1,80 se eğer dd geçer  2. 00 notu mezun olabilme şartı. . .
Sağol kardeş, emin misin ama, finallere giriyoruz bu motivasyonu baya etkileyecek :) DD'lerden borçlu olmamak için ilk yarıyıl sonu not ortalamasında 1,8 aranıyor yani. . . bi de myö ile farklı olmasın.

Çevrimdışı sinnerxx

• Tanrı Misafiri
  • *
    • Sakarya Öğrenci Forum Sayfası
« Yanıtla #25 : Mayıs 16, 2011, 11:03:45 ÖÖ »
1. Sınıf sonunda geçme notu yoktur. DD de geçti sayılır.
2. Sınıf sonunda 1.8 barajının altında kalırsan varsa FF leri, Yoksa DD leri almak durumundasın.

Eğer 1.8 Barajını 2. sınıf sonunda aşarsan DD leri almayabilirsin. Ta ki 4. sınıf sonunda 2.00 barajnu aşana kadar.

Yani barajları geç, dd leri almlan gerekmez.

Çevrimdışı israfil

• Tanrı Misafiri
  • *
  • Fakülte: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
« Yanıtla #26 : Haziran 07, 2012, 05:15:18 ÖS »
üniversite 1. sınıf geçme ortalaması 1.00 mış dogrumu

Çevrimdışı ejderman

• €jderMan
  • GencSau Demirbaşı
« Yanıtla #27 : Haziran 09, 2012, 10:40:37 ÖS »
Hayır hocam 1.80 olcak genel ortalaman olmazsa geçemiyorsun sınıfı yeni kurallar itibari ile
€jderMan

€jderMan

Seo4Smf Tagleri:

Facebook Comments